• +420 603 495 229
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ostatní tituly

Tato kategorie nabízí další školní učební pomůcky, jako například notýsky pro 1. a 2. třídu nebo žákovské knížky, které byly sestaveny ve spolupráci s učiteli a schváleny Asociací ředitelů základních škol. Pro širokou veřejnost jsou určeny cizojazyčné slovníky v nejčastěji používaných jazykových variantách, ale třeba i Slovník cizích slov s množstvím odborných výrazů. Pro vysokoškolské studenty či jazykové odborníky doporučujeme zejména titul Čeština – řeč a jazyk.
Image

Notýsky a žákovské knížky

Notýsky slouží dětem v první a druhé třídě místo žákovské knížky. Obsahují informace
o škole, prostor pro sdělení rodičů škole a naopak, omluvný list nebo rozvrh hodin. Prvňáčci si v nich navíc mohou vybarvovat i obrázky, třeba za odměnu. Pro další roky prvostupňové školní docházky jsou připraveny žákovské knížky s obrázky, které rovněž obsahují všechny potřebné informace.

Image

Cizojazyčné slovníky

Zde najdete běžné oboujazyčné kapesní slovníky, ale i ne tak obvyklé slovníky švédsko-český a norsko-český. Obsahují velké množství abecedně řazených hesel (např. norsko-český má v každé části asi 14 tisíc hesel), v úvodu vždy také stručný přehled gramatiky daného cizího jazyka. Jsou určeny pro všechny typy škol i nejširší veřejnost.


Image

Odborné publikace

Nejnovější vydání Slovníku cizích slov je určeno zejména školám a široké veřejnosti. Obsahuje rozsáhlý a reprezentativní výběr slov a výrazů cizího původu, které se vyskytují v současné češtině. Zachycuje změny v oblasti společenských, přírodních, technických, ekonomických a právních věd. Publikace Čeština a její vyučování slouží vyučujícím českého jazyka a studentům učitelství, stejně jako Čeština – řeč a jazyk.

Notýsky a žákovské knížky

Mezi doplňující, ale potřebné pomůcky patří notýsky a žákovské knížky. Slouží jak ke komunikaci mezi školou a rodiči, tak pro samotné děti, aby měly přehled o tom, co vše se jim už ve škole podařilo zvládnout. Notýsek pro prvňáčky...

Ostatní tituly


Deníčky pro malé školáky
1–4
Podrobnosti

Žákovská knížka
pro 4. třídu
Podrobnosti

Čeština a její vyučování

Podrobnosti

Notýsek pro prvňáčky

Podrobnosti

Žákovská knížka
pro 5. třídu
Podrobnosti

Česko-norský a norsko-český slovník
Podrobnosti

Notýsek
pro 2. třídu
Podrobnosti

Slovník cizích slov

Podrobnosti

Česko-švédský a švédsko-český slovník
Podrobnosti

Žákovská knížka
pro 3. třídu
Podrobnosti

Čeština – řeč a jazyk

Podrobnosti