• +420 603 495 229
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

O nakladatelství

Nakladatelství SPN – pedagogické nakladatelství vzniklo roku 1994 jako akciová společnost. Patří dlouhodobě mezi nejvýznamnější nakladatelské instituce v České republice. Vydává učebnice pro základní a střední školy, ale i publikace vhodné pro nejširší veřejnost.

Letopočet 1775 v logu SPN odkazuje na vůbec první nakladatelství školních knih, které v tom roce spolu s c. k. knižním velkoskladem založila Marie Terezie, aby tak podpořila zavedení povinné školní docházky. Od roku 1901 je sídlem nakladatelství budova v Ostrovní ulici č. 30 na Praze 1.

SPN nabízí koncepčně ucelené řady učebnic pro všechny hlavní předměty základního vzdělávání, na jejichž tvorbě se podílí zkušení pedagogové i odborníci, a jsou opatřeny schvalovacími doložkami MŠMT.

Dále vydává tituly zaměřené na procvičování učiva, věnuje se přípravě středoškolských učebnic, ale i publikacím pro předškoláky. Učebnicové řady jsou doplněny kvalitními metodickými příručkami, jež představují značnou pomoc pro učitele začínající či neaprobované, cenné rady, nebo i alternativní vyučovací postupy v nich však mohou nalézt i zkušení pedagogové.

Publikace zohledňují jak samostatnou, tak skupinovou práci žáků, vedou je k logickému uvažování, k hledání správného řešení daného problému, zejména však k vlastnímu vyvozování poznatků a závěrů.

Snahou nakladatelství je připravovat kvalitní učebnice a další výukové materiály, rozvíjející u žáků schopnost komunikace i uplatňování získaných poznatků v praktickém životě. Vždy by jim ale měly přinášet hlavně radost z objevovaného a podněcovat je k dalšímu poznání.