• +420 603 495 229
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Spolupracujeme

Koalice učebnicových nakladatelů ČR vznikla v roce 2019 jako sdružení privátních nakladatelů učebnic. Její hlavní činností a posláním je podpora vzdělávacího systému.

Historicky navazuje na didaktické principy Jana Amose Komenského, na tradiční tvorbu učebnic v českých zemích, a zároveň je otevřená novým trendům ve vzdělávání.

Koalice zdůrazňuje, jak je důležité vydávat kvalitní, profesionální, odborné učebnice v jakékoli formě (tištěné či elektronické) a další vzdělávací materiály či metodické pomůcky pro zvýšení kvalifikace učitelů a pro podporu školního i mimoškolního vzdělávání.

Aktuální vyjádření koalice k nákupu učebnic z prostředků ONIV najdete zde.

Image
Nakladatelství Fortuna vzniklo v roce 1990 jako první porevoluční soukromé nakladatelství. Roku 2021 bylo převedeno pod SPN – pedagogické nakladatelství, a. s. Díky mnohaletým zkušenostem a spolupráci s předními autory vytváří učebnice pro základní i střední školy, ale i publikace pro odborníky a širokou veřejnost. Připravuje také metodické příručky pro učitele.
Patří mezi nejstarší kartografická nakladatelství na českém trhu. Školní atlas světa používají děti již od roku 1954 téměř na všech školách. Vydává především zeměpisné a dějepisné atlasy, nástěnné mapy a další školní učebnice a pomůcky. V dnešní době je doplňuje i inovativní forma vzdělávání, jako jsou moderní interaktivní kartografické produkty, online mapy a další pracovní materiály.
Image
Image
NČGS vzniklo jako soukromé nakladatelství z iniciativy České geografické společnosti a nabízí především odborné učebnice geografie (zeměpisu), přírodopisu, ale i tituly zabývající se ekologií a enviromentální výchovou.
Týdeník Učitelské noviny byl založen již v roce 1893 a nabízí kompletní přehled o dění ve školství formou reportáží, komentářů, názorů expertů, otevírá různá i kontroverzní témata, přináší zprávy ze zahraničí a zkušenosti z praxe. Každoročně také vydává přehledné seznamy škol a oborů na VUŠ, VŠ a VOŠ.
Image