• +420 603 495 229
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Dějepis pro 2. stupeň ZŠ – čtyřdílná sada učebnic s pracovními sešity

Řada učebnic od uznávané autorky populárních knih pro děti, historičky PhDr. Veroniky Válkové vyniká propracovaným a mimořádně čtivým textem. Dlouholetá pedagogická zkušenost autorky je znát na přehledném členění učiva.

Základní výklad dějin doplňují výrazně odlišené rozšiřující informace, jako například zajímavé úkoly, otázky a náměty na referát. Smysluplně propojuje dějepisné poznatky s ostatními vyučovacími předměty i se zkušenostmi z reálného života. Obsahuje bohatý obrazový materiál – ilustrace, dobové obrázky a fotografie, ale také podrobné mapy. V horní části každé strany je zobrazena časová osa zachycující události odehrávající se v téže době na různých místech, na konci každé kapitoly pak shrnutí učiva, závěrečné opakování a slovníček použitých pojmů.

Sada učebnic je doplněna o pracovní sešity, které obsahují množství dalších úkolů a činností. Různé typy otázek a doplňovaček vyžadují využití map i jiných textů, především s důrazem na mezipředmětové vztahy. Součástí je také metodická příručka, která začínajícím či neaprobovaným učitelům nabízí řadu nápadů, návodů a inspiraci na samostatnou práci žáků. Naleznete v ní jak rozbory ikonického materiálu, tak rozšiřující texty k tématům, k nimž žáci často vyžadují podrobnosti a vysvětlení.

Všechny publikace jsou opatřeny schvalovací doložkou MŠMT.